Зміст сторінки

1. Медичні огляди до школи й садочка. Що потрібно знати батькам?

2. Які аналізи потрібно здати перед садком?

3. Дитячі інфекційні хвороби. Що потрібно про них знати?

4. Педикульоз та його профілактика.

5. Як вдягати дитину в дитячий садок.



Медогляд і вакцинація: що потрібно знати батькам про оформлення дітей до дитячого садочка

Перед тим як дитина відправляється в дитячий сад, потрібно буде здати аналізи і оформити спеціальну медичну карту для дитячого саду. У ній фіксують всю інформацію про стан здоров'я організму дитини, захворюваннях, алергічних реакціях, профілактичних процедурах, щеплення.

Медична карта говорить про те, що у дитини немає протипоказань відвідувати дитячий дошкільний заклад.

Також знадобиться пройти медкомісію у наступних фахівців: хірурга-ортопеда, лікаря-стоматолога, окуліста, дерматолога, ЛОРа, логопеда і невролога.

Школи та дитсадки мають бути безпечним середовищем для всіх учасників навчального процесу. Тому, для зарахування до дитячого закладу, дитині необхідно пройти обов'язковий медогляд у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, і отримати так звану «Довідку форма № 086/о», де, поміж іншого, вказується інформація про отримання дитиною профілактичних щеплень відповідно до віку за Національним календарем профілактичних щеплень. 

Діти, яких батьки планують віддати в дитячий садок, мають бути щеплені проти 10 хвороб: туберкульозу, гепатиту В (3 дози), кору, епідемічного паротиту, краснухи, кашлюку, дифтерії, правця (4 дози), поліомієліту (4 дози) та гемофільної інфекції (3 дози). 

Які аналізи потрібно здати пред садком?

До аналізів які дитина має здати перед відвідкванням садочка належать: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз калу на яйця глист і зішкріб на ентеробіоз.Здані аналізи дійсні 30 днів. Всі довідки надаються в дитячий сад. Якщо результати аналізів відповідають нормі, то дитина може відвідувати дитячий садок. Якщо є відхилення від норми, то дитину слід пролікувати і здати повторні аналізи.

Підготовка дитини до здачі аналізу на яйця глист

Аналіз калу на яйця гельмінтів та найпростіші 

Аналіз проводиться для виявлення гельмінтів, личинок і найпростіших - збудників інфекційних і небезпечних для дитячого колективу захворювань. Матеріал необхідно зібрати в спеціальний контейнер не більше третини обсягу і доставити в лабораторію в той же день. Дослідження калу на яйця гельмінтів та найпростіші в Одесі можна здати в клініці паразитології.

Аналіз на ентеробіоз (яйця гостриків)

При аналізі на ентеробіоз в матеріалі виявляються яйця гостриків. Ентеробіоз - це гельмінтоз, називають хворобою брудних рук, яка характеризується швидким поширенням при безпосередньому контакті. Особливо захворювання небезпечне в дитячому саду, де діти можуть передати ентеробіоз через іграшки, брудні руки, рушники. Для забору аналізу у дитини буде потрібно ватяна паличка, змочена в гліцерині. Забір матеріалу проводиться з періанальної області, де нематода відкладає яйця, вранці, до дефекації і туалету статевих органів. Матеріал помістити в спеціальну пробірку і закрити. Потім доставити його в клінічний центр.


Дитячі інфекційні хвороби. Що потрібно про них знати?

До дитячих інфекції належить: коклюш, скарлатина, кір, вітрянка, краснуха та свинка

Існує ряд інфекційних захворювань, які прийнято називати дитячими, оскільки хворіють на них в основному в дитячому віці. Як правило, переносять дитячі інфекції тільки один раз, зате в неї виробляється стійкий імунітет на все життя. Дитячі інфекції – це кір, краснуха, скарлатина, вітрянка (вітряна віспа), свинка (епідемічний паротит) та коклюш.

Симптоми та лікування вітрянки (вітряної віспи) в дітей

Якщо після нетривалого підвищення температури тіла, нежитю та почервоніння очей/горла на тілі дитини з'явились висипання, то будь-яка мама зрозуміє, що це вітрянка. Симптоми та лікування вітрянки в дітей повинні знати всі батьки, оскільки важливо вчасно діагностувати інфекцію і провести грамотне лікування.

Першою ознакою вітрянки вважається характерна висипка – невеликі, червонувато-рожеві вузлики з нерівними краями, які найчастіше з'являються на обличчі і верхніх кінцівках. Через декілька годин на поверхні вузлика утворюється маленький міхур, наповнений напівпрозорою жовтуватою рідиною. За 8-12 годин міхурці самостійно прориваються, висипка покривається щільною кірочкою, яка поступово зникає.

Інкубаційний період вітрянки складає 3-5 днів, на цьому етапі виявити хворобу неможливо. Батьки повинні за появи перших симптомів вітряної віспи звернутись до лікаря (викликати його додому), але специфічного лікування призначено не буде. При вітрянці рекомендується здійснювати симптоматичну терапію – наприклад, дитині знадобляться жарознижувальні засоби, препарати, які знімають свербіння шкіри. Вкрай рідко лікарі призначають Циклоферон, здатний перешкодити розвитку гнійної бактеріальної інфекції на тлі вітрянки, що значно полегшує протікання хвороби.

Інфекція вітрянки в дитячому садку означає його закриття на карантин.

Симптоми та лікування скарлатини в дітей

Скарлатина – це гостра інфекційна хвороба, яка характеризується інтоксикацією, лихоманкою та точковим висипом у великій кількості. Джерело інфекції – це хвора дитина або здоровий носій стрептококів – саме цей патогенний мікроорганізм провокує розвиток скарлатини.

Симптоми та лікування скарлатини в дітей добре відомі лікарям, тому проблем з діагностикою не буде. Це захворювання завжди починається гостро, з різкого підйому температури аж до 39 градусів. Дитина скаржиться на головний біль та нудоту, відзначається біль при ковтанні. Вже наприкінці першої доби захворювання з'являється дрібна та свербляча висипка, яка стрімко покриває все тіло. На дотик шкірні покриви стають надмірно сухими, нагадують наждачний папір.

Лікування скарлатини здійснюється в домашніх умовах, тільки в разі важкого протікання хвороби дитину можуть помістити у стаціонар. Для пригнічення стрептокока призначають антибактеріальну терапію, горло обов'язково споліскують розчином фурациліну чи настоями ромашки/календули. Обов'язково в рамках лікування скарлатини призначають антигістамінні засоби та вітаміни.

Симптоми та лікування коклюшу в дітей

Найчастіше коклюшем заражаються діти у віці до 5 років, які не були щеплені. Прийнято вважати, що найнебезпечніший коклюш для дітей першого року життя, а в більш старшому віці захворювання переноситься легше.

Знати симптоми та лікування коклюшу в дітей необхідно всім батькам, оскільки ця хвороба – інфекційна, хвора дитина може заразити всіх оточуючих дітей. Як правило, хвороба розпочинається з невеликого підвищення температури, загальної слабкості та легкого кашлю. Далі, за декілька днів, дитину починає турбувати специфічний кашель з надривами та спазмами, почувши який, педіатр одразу запідозрить коклюш. Прикметно, що до з'яви цього коклюшного кашлю батьки вважають свою дитину здоровою, але трохи застудженою – вона може відвідувати дошкільний заклад, що призводить до поширення інфекції.

Лікування призначає лікар, попередньо зробивши аналіз на коклюш – бактеріальний посів біоматеріалу з глотки дитини. Це, по-перше, дає можливість уточнити діагноз, по-друге, допомагає виявити істинного збудника інфекції та підібрати грамотне й ефективне лікування.

Як правило, лікування здійснюється за допомогою антибактеріальних препаратів, призначаються також антигістамінні та протикашлеві засоби.

Свинка, кір та краснуха

Ці захворювання також вважаються інфекційними та небезпечними. Симптоми свинки в дітей такі:

* підвищення температури тіла до 40 градусів

 * біль у ділянці вуха

* підвищене слиновиділення

* біль при жуванні та ковтанні

припухлість щоки з боку враженої навколовушної залози.

Вкрай рідко, але може статись ураження вірусом мозкових оболонок (розвивається менінгіт), нирок, підшлункової залози (прогресує панкреатит). У хлопчиків епідемічний паротит найчастіше викликає безпліддя, хоча бувають винятки.

Серед дитячих інфекцій є два захворювання, які мають схожу ознаку – це висипка при корові та краснусі, яка виглядає як накопичення зерен манної крупи. Та й почервоніння шкіри в місцях висипки будуть характерними і для кору, і для краснухи. Якщо дівчинка перехворіла на краснуху в дитинстві – антитіла до краснухи виробляються в організмі на все життя, і під час вагітності ця інфекційна хвороба не загрожує. А якщо жінка перенесла краснуху під час вагітності, то це загрожує викиднем, смертю плода або народженням дитини з грубими порушеннями розвитку. Жінці на етапі планування вагітності може бути зроблене щеплення від краснухи, що вбереже її та малюка від проблем у майбутньому.

Профілактика дитячих інфекцій

Одразу обмовимось, що профілактика у цьому випадку – це вакцинація дитини. Вітрянку, кір, краснуху та скарлатину можна попередити. Таке специфічне щеплення переноситься дітьми добре, вкрай рідко після введення вакцини в малюка може піднятись температура тіла. Багато батьків відмовляються від щеплень, але профілактика краснухи та скарлатини іншим чином просто неможлива, а наслідки перенесених інфекційних захворювань можуть бути дійсно страшними, аж до повної інвалідизації.

Педикульоз та його профілактика

Як вдягати дитину в дитячий садок

с.Більківці вул. Рад буд. 2
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати